در اولین نشست کابینه جدید عراق چه گذشت؟

به گزارش وبلاگ چین لحظه آخری، فارس نوشت:کُردها نامزد تصدی وزارت خارجه عراق را که سهم این گروه قرار داده شده است، مشخص کردند در همین حال کابینه عراق امروز نخستین نشست خود را برگزار کرد.

در اولین نشست کابینه جدید عراق چه گذشت؟

حزب دموکرات کردستان عراق نامزد خود برای تصدی وزارت خارجه این کشور را فاش کرد.

بشار کیکی عضو حزب دموکرات کردستان در مجلس عراق در بیانیه ای گفت: سهم کُردها در کابینه عراق چهار وزارتخانه است، اما آنها از زمان نخست وزیری عادل عبدالمهدی از یک سهم خود کوتاه آمدند تا به دیگر طوائف داده شده و کابینه تصویب شود.

وی گفت که در کابینه مصطفی الکاظمی هم به دلیل تمایل آشکار شیعیان به دستیابی به کرسی وزارت دارایی، کُردها همین رویه را در پیش دریافتد و از کرسی وزارت دارایی در ازای دریافت کرسی وزارت خارجه کوتاه آمدند.

کیکی تنها نامزد تصدی این وزارتخانه را از سوی کُردها فؤاد حسین گفت و گفت که قرار است کابینه جدید عراق تا قبل از عید تکمیل شود.

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق امروز شنبه نخستین جلسه هیئت دولت خود را برگزار کرد.

دفتر اطلاع رسانی نخست وزیری عراق گفت که الکاظمی امروز نخستین جلسه هیئت دولت را برگزار کرد.

مجلس عراق روز پنجشنبه به دولت الکاظمی رای اعتماد داده بود.

هیئت منطقه کردستان به بغداد می رود/مذاکرات مثبت بود

عضو اتحادیه میهنی کردستان در مجلس عراق هم گفت وگوها میان هیئت دولت منطقه کردستان با دولت فدرال را مثبت خواند و گفت که این هیئت بار دیگر به بغداد خواهد رفت.

شیروان میرزا عضو مجلس عراق گفت: گفت وگوهای اخیر میان دولت منطقه کردستان و دولت فدرال درباره پرونده های نفت و بودجه مثبت بود و چندین پیشنهاد به دست آمده که تحویل نخست وزیر دولت فدرال می شود.

وی اضافه نمود: دو طرف نیت جدی برای حل مسائل مربوط به نفت و بودجه دارند و به اعتقاد من به زودی توافقنامه ای مشترک برای رفع اختلاقات حاصل می شود.

عضو مجلس عراق گفت: دولت منطقه کردستان عراق آمادگی خود را برای تحویل نفت و مذاکره درباره واردات داخلی اعلام کرده است و دولت فدرال حمایت و پشتیبانی منطقه کردستان را رد نکرد کما اینکه قیمت نفت هم افزایش پیدا کرد و همه این امور نشانه نیت واقعی برای حل مسائل است.

وی اضافه نمود: هیئت مذاکره کننده دولت منطقه کردستان به زودی به بغداد خواهد رفت تا گفت وگوها با دولت فدرال تکمیل شده و توافقنامه ای مشترک به دست آید.

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق روز شنبه نخستین جلسه هیئت دولت خود را برگزار کرد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "در اولین نشست کابینه جدید عراق چه گذشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در اولین نشست کابینه جدید عراق چه گذشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید