علم و تکنولوژی

انتقاد میرزاده درباره کم توجهی دولت به بودجه آموزش و پرورش، هیچ سالی به آموزش و پرورش توجه جدی نداشته ایم

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مجلس با انتقاد درباره کم توجهی دولت به بودجه آموزش و پرورش گفت: هیچ سالی به آموزش و پرورش توجه جدی نداشته ایم.

26 بهمن 1398

روش های ساده برای از بین بردن چربی های زیر گردن

چربی به دلایل گوناگونی ممکن است در گردن شما جمع شود، اما یکی از علت های اصلی، چاقی و اضافه وزن است.

24 بهمن 1398

جت مافوق صوت ناسا مونتاژ می شود

آژانس هوانوردی آمریکا خود را برای مونتاژ هواپیمایی ویژه آماده کرده که در عین بی صدایی با سرعت مافوق صوت درآسمان پرواز می کند.

15 بهمن 1398

ارائه تسهیلات به شرکت های عضو پارک پردیس برای حضور در مناطق آزاد

به گزارش خبرنگاران به نقل از پارک فناوری پردیس، میلاد صدرخانلو رئیس شبکه فن بازار ملی ایران و سرپرست مرکز توسعه تجارت فناوری گفت: ساز و کارهایی برای توسعه فعالیت ها و بازار شرکت های عضو پارک فناوری پردیس و شبکه فن بازار ملی ایران طراحی شده است.

7 بهمن 1398

سه طرح برتر انیمیشن به بازار محتوای روسیه راه خواهند یافت

دبیر کاراکترسازی رویداد رویازی 2 گفت: در رویداد رویازی 2 که در روز های 25 و 26 آذر در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می گردد، سه طرح برتر این رویداد در بازار محتوای روسیه ارائه خواهد شد.

7 بهمن 1398

بودجه سال 99 پارک علم و فناوری یزد تعیین شد

لایحه بودجه سال 99 پس از تصویب در هیات دولت به مجلس شورای اسلامی ارائه شد که از این لایحه سهم بودجه پارک علم و فناوری استان یزد 135.265 میلیون ریال برآورد شده است.

6 بهمن 1398

اپراتورهای تلفن همراه متخلف آمریکایی جریمه نشدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ورج، کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا وریزون، تی - موبایل و یو اس سلولار را که در خصوص میزان پوشش شبکه نسل چهارم خود در نواحی روستایی این کشور اغراق نموده بودند، را جریمه نکرد.

3 بهمن 1398

آنتی باکتریال و ضدحساسیت شدن فرش ها صنعتی شد، فراوری موکت های ضدآتش

محققان یکی از شرکت های فعال در حوزه نانو به فرمولاسیون محلولی برای اعمال خواص آنتی باکتریال و ضد بو و حساسیت دست یافتند و اخیرا نیز با امضای قراردادی با یکی از شرکت های تولیدکننده فرش، این دستاورد به فاز صنعتی رسید.

1 بهمن 1398

چرایی رواج تک فرزندی در جامعه

خبرنگاران/چهارمحال و بختیاری دکترای روانشناسی و عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان چهارمحال وبختیاری گفت: بسیاری از والدین به دلیل ترس از طلاق، که امروزه بیشتر به چشم می خورد، ترجیح می دهند از فرزندآوری زیاد بپرهیزند تا فرزندانشان درگیر تبعات سوء جدایی...

30 دی 1398

مسواک زدن خطر نارسایی قلبی را کاهش می دهد!

بر اساس نتایج تحقیقات جدید، استفاده از مسواک در طول روز، 12 درصد خطر ابتلاء به نارسایی قلبی و 10 درصد خطر ابتلاء به فیبریلاسیون دهلیزی را کاهش می دهد.

28 دی 1398

10 اپلیکیشن برتر سال 2019 برای کنترل بچه ها توسط والدین

وب سایت یک پزشک - میثاق محمدی زاده: در عصری هستیم که دست هر کودک، دانش آموز و دانشجویی یک اسمارت فون یا تبلت است.

27 دی 1398

از انتقاد به اعمال سنوات تحصیلی تا دلایل مبهم احکام انضباطی دانشجویان

دبیر شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علم و صنعت از شیوه نامه فعلی انضباطی دانشجویان دانشگاه انتقاده کرد و گفت: متاسفانه شیوه نامه سال 95 دانشجویان که از آن به عنوان اقدام مثبت دولت در حوزه دانشجویی یاد می شد با تصویب شیوه نامه جدید انضباطی اجرایی نمی گردد...

26 دی 1398

نگاهی به دلایل استقبال و فروش بالای گوشی Huawei Mate 30

برای فروش مناسب و پیروزیت یک محصول عوامل زیادی را باید در نظر گرفت، اما دو عامل کیفیت و قیمت مناسب اهمیت زیادی در این فرایند دارند. هوآوی در گوشی Huawei Mate 30 این دو عامل مهم را کنار هم قرار داده و پیروز شده به فروش قابل توجهی دست پیدا کند.

20 دی 1398

همکاری های ایران و برزیل در علوم شناختی شتاب گرفت

پژوهشگران ایران و برزیل در حوزه های هوش مصنوعی، بررسی کارکردهای شناختی و علوم اعصاب همکاری های مشترک دارند.

20 دی 1398

جلوگیری از دور ریختن کالای ارزشمندی که ضایعات زایمانی خوانده می گردد

رئیس مرکز جامع پیوند سلول های بنیادی مرکز طبی بچه ها، گفت: کشوری که می خواهد در علم و فناوری پیشرفت کند باید عرضه داشته باشد همه کارهایش را خودش انجام دهد و در صنعت سلول درمانی باید از دور ریخته شدن تمام آنچه که ضایعات زایمانی خوانده می گردد،...

18 دی 1398

چرا برندگان نوبل پیر هستند؟

هفته گذشته برندگان نوبل های پزشکی، فیزیک و شیمی اعلام شدند که میانگین سنی آن ها 72 سال بود، اما محدوده سنی برندگان همیشه به این شکل نبوده و در یک قرن پیش متفاوت بوده است.

15 دی 1398

ظرفیت شبکه ابری کشور 2 برابر می گردد، تمرکززدایی ترافیک از تهران

به گزارش خبرنگاران، سازمان فناوری اطلاعات ایران در نظر دارد پروژه شبکه ابری یکپارچه توزیع شده (ابر ایران) را با هدف ارتقا، بهینه سازی و یکپارچه سازی مراکز داده استانی، برون سپاری کند. براین اساس فراخوان عمومی شناسایی متقاضیان سرمایه گذاری، ساخت، بهره...

11 دی 1398

روسیه: رویکرد آمریکا درمقابل ایران کوته بینانه است

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد: رویکرد آمریکا در رویارویی با ایران مخرب و کوته بینانه است.

8 دی 1398

ربات ها بدون مسیریابی محموله را به مقصد می رسانند

به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، برای آنکه ربات ها بتوانند محموله های پستی را به در خانه برسانند، باید بتوانند آدرس و خانه فرد را به طور دقیق بیابند.

5 دی 1398

خلاء گرایش نداشتن صنایع خوزستان به سمت فناوری های نوین

خبرنگاران/خوزستان رئیس پارک علم و فناوری خوزستان گفت: متاسفانه صنایع استان به سمت فناوری های نوین گام برنمی دارند و این خلاء احساس می گردد.

3 دی 1398
تعداد: (202)