کرونا، افزایش مبتلایان به 574 نفر در مغرب، بازداشت 231 نفر به دلیل نقض قرنطینه

به گزارش وبلاگ چین لحظه آخری، وزارت بهداشت مغرب از افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور اطلاع داد.

کرونا، افزایش مبتلایان به 574 نفر در مغرب، بازداشت 231 نفر به دلیل نقض قرنطینه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ چین لحظه آخری به نقل از روزنامه هسپرس چاپ رباط، وزارت بهداشت مغرب امروز اظهار داشت: با ابتلای 18 نفر دیگر از شهروندان به ویروس کرونا شمار مبتلایان به این ویروس در کشور به 574 نفر رسید.

این وزارتخانه با بیان اینکه آزمایش پزشکی درباره ابتلای دو هزار و 227 شهروند مغربی به ویروس کرونا منفی بود، توضیح داد: از مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در کشور تا به امروز 15 نفر بهبود پیدا نموده و 33 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

این روزنامه در خبر دیگری نوشت: به دنبال اجرای قانون اضطراری قرنطینه بهداشتی در سراسر مغرب طی یک هفته گذشته، هزار و 462 نفر این قانون را نقض کردند که از این تعداد231 نفر توسط ماموران پلیس دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

بر اساس قانون اضطراری قرنطینه بهداشتی هریک از شهروندان مغرب که این قانون نادیده بگیرد از یک ماه تا 3 ماه زندان یا پرداخت جریمه نقدی 300 تا یکهزار و 300 درهم محکوم خواهد شد.

قانون اضطراری قرنطینه بهداشتی بر اساس فصل 81 قانون اساسی مغرب به اجرا در آمده است.

رباط به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا درمغرب، تمام مدارس و دانشگاه ها را تعطیل، سفرهای درون شهری و برون شهری و برگزاری هرگونه تجمات عمومی را ممنوع نمود، این دولت مرزهای هوایی،زمینی و دریایی مغرب را بست و مقررات قرنطینه خانگی را بر سراسر این کشور اعمال نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کرونا، افزایش مبتلایان به 574 نفر در مغرب، بازداشت 231 نفر به دلیل نقض قرنطینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا، افزایش مبتلایان به 574 نفر در مغرب، بازداشت 231 نفر به دلیل نقض قرنطینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید