کتاب

24 اثر فرهنگی و تاریخی فارس ثبت ملی شد

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی مراتب ثبت 24 اثر فرهنگی- تاریخی را در نامه های جداگانه به استاندار فارس ابلاغ کرد.

22 دی 1398

چرا برندگان نوبل پیر هستند؟

هفته گذشته برندگان نوبل های پزشکی، فیزیک و شیمی اعلام شدند که میانگین سنی آن ها 72 سال بود، اما محدوده سنی برندگان همیشه به این شکل نبوده و در یک قرن پیش متفاوت بوده است.

15 دی 1398

سوژو در یک نگاه

سوژو یکی از شهرهای چین است و از مقاصد با اهمیت گردشگری در این کشور محسوب می شود. باغ فرماندار فروتن، باغ لینگرینگ، موزه ابریشم سوژو و پارک آبی سوژو از دیدنی های سوژو به شمار می فرایند.

12 دی 1398

فروش رایت 3 کتاب کودک و نوجوان انتشارات علمی و فرهنگی در نمایشگاه فرانکفورت

خبرنگاران: مدیر انتشارات علمی و فرهنگی از فروش حق رایت 3 کتاب ادبیات کودک و نوجوان انتشارات علمی و فرهنگی به ناشران مالزی اطلاع داد.

2 دی 1398

چه اتفاقی می افتد یک شرکت کشوری را مستعمره خود می نماید؟

این امپراتوری بریتانیا نبود که هند را مستعمره خود کرد، بلکه یک شرکت انگلیسی یعنی کمپانی هند شرقی بود که سرزمینی را که ما امروز هند می نامیم به شکل خصوصی مستعمره خود کرد.

26 آذر 1398

کتاب در تنگنای بیم و امید نقد و آنالیز می گردد

به گزارش خبرنگاران، کتاب در تنگنای بیم و امید تالیف عبدالمحمد کاظمی پور که پژوهشی است درباره زندگی مهاجران مسلمان در کانادا از سوی انجمن دیاران با همکاری موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می گردد.

22 آذر 1398

بزرگداشت گراردو نیولی در شهر کتاب برگزار می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی مرکز فرهنگی شهر کتاب، مراسم بزرگداشت گراردو نیولی روز سه شنبه 29 تیر در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می شود.

11 آذر 1398

58 اثر واجد ارزش ثبت در فهرست آثار ملی شناخته شد

معاون میراث فرهنگی کشور گفت: 58 اثر از استان های اردبیل، قزوین، خراسان شمالی، مازندران، گلستان، یزد و آذربایجان غربی در جلسه شورای ملی ثبت آثار منقول تاریخی و فرهنگی، واجد ارزش ثبت در فهرست آثار ملی شناخته شد.

3 آذر 1398

اجرای دوره های تک پودمان توسط دستگاه های دولتی امکان پذیر شد

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: مراکز آموزشی دولتی که نمی توانند در دوره های مقطع دار حضور داشته باشند، می توانند در دوره های پودمانی با این دانشگاه همکاری نمایند.

1 آذر 1398

اشتباه در معرفی مارگارت اتوود به عنوان برنده بوکر

پس از آن که نسخه هایی از رمان وصیت ها نوشته مارگارت اتوود با برچسب برنده جایزه بوکر 2019 بر روی جلدشان به اشتباه در یک فروشگاه به فروش گذاشته شدند، مسئولان جایزه بوکر در بیانیه ای اعلام کردند هنوز این کتاب را به عنوان برنده جایزه بوکر سال 2019 انتخاب نکرده...

30 آبان 1398

درس زیست شناسی را چطور بخوانیم؟

خبرنگاران: شاید بار ها در خصوص روش های صحیح درس خواندن، مطالعه نموده باشید. اما آیا تا به حال دقت نموده اید هر درس را می توان با روش های مخصوص به خودش بهتر یاد گرفت؟

25 آبان 1398

باغ نگارستان ؛ قتلگاه قائم مقام ادیب

علی قنبریان ـ خبرنگار: پس از آنکه میرزاابوالقاسم فراهانی مقدمات جلوس محمدشاه را فراهم کرد و با اینکه منشأ خدمات در دوران شاه قبلی بود، براثر دشمنی نماینده بریتانیا و عمال داخلی اش که به بدگویی و جوسازی علیه قائم مقام پرداخته بودند، به حکم شاه، در باغ...

21 آبان 1398

جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی یارانه ها به هفته آینده موکول شد

نشست غیرعلنی مجلس برای بررسی موضوع یارانه ها که بنا بود سه شنبه هفته جاری برگزار شود، به هفته آینده موکول شد.

10 آبان 1398

بهترین اپلیکیشن ها برای کاهش زمان استفاده از گوشی

آیا شما هم از آن دسته از افرادی هستید که زمان زیادی را برای استفاده از گوشی خود صرف می کنید؟ آن دقایقی که برای گشت وگذار در شبکه های اجتماعی و ثبت رکورد جدید بازی ها هدر می رود، می تواند برای کارهای مفیدتری مورد استفاده قرار بگیرد. برای کاهش زمان استفاده...

4 آبان 1398

مدرسه های به گل نشسته

گزارشی از حال وهوای مدارس مناطق سیل زده لرستان در آستانه شروع سال تحصیلی را در این گزارش بخوانید.

3 آبان 1398

نظام قضایی بحرین-5، محاکمه غیرنظامیان در دادگاه های نظامی

رژیم آل خلیفه با اصلاحات قانون اساسی تلاش کرده بر خلاف قوانین بین المللی زمینه های محاکمه غیر نظامیان در دادگاه های نظامی را فراهم کند تا احکام جائرانه ای را ضد آنها صادر کرده و از نظارت بر آنان قبل و بعد از محاکمه جلوگیری نماید.

23 مهر 1398

کتاب کتیبه های هیروگلیف اورارتویی از ایران منتشر شد

کتاب کتیبه های هیروگلیف اورارتویی از ایران تالیف مریم دارا توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری منتشر شد.

10 مهر 1398

راز جنایت های سریالی قاتل 36 ساله در دشتی چه بود؟

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: مجرم سابقه داری که طی دو ماه گذشته دو راننده مسافرکش و یک نوجوان خورموجی را به قتل رسانده بود به همراه همدستش شناسایی و دستگیر شدند.

8 مهر 1398

جلسه تحلیل و نقد کتاب موزه خوانی در مجموعه سعدآباد برگزار می شود

جلسه تحلیل و نقد کتاب موزه خوانی تألیف رضا دبیری نژاد به همت واحد پژوهش و کتابخانه سعدآباد، در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار می شود.

7 مهر 1398

با این کتاب ها به دور جهان سفر کنید

کتاب می تواند ما را به سفری طولانی و بی خاتمه ببرد؛ سفری در اعماق کلمات. با خواندن کتاب ها سفر می کنیم، به آدم دیگری تبدیل می شویم، می خندیم، اشک می ریزیم و از خودمان دور می شویم. اگر دل تان سفری هیجان انگیز می خواهد که برای رفتن به آن نیازی به صرف هزینه...

25 شهریور 1398
تعداد: (39)