هشدار؛ بی علاقگی از دیگر نشانه های آلزایمر

محققان در مطالعات جدید خود دریافتند که بی علاقگی یکی دیگر از نشانه های بروز بیماری آلزایمر است.

هشدار؛ بی علاقگی از دیگر نشانه های آلزایمر

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، محققان در مطالعات جدید خود دریافتند که بی علاقگی در حدود نیمی از افراد مبتلا به زوال عقل دیده شده است.

براساس گزارش نورسینگ تایم، این تحقیق که به سرپرستی دانشگاه اکستر انجام شد، اطلاعاتی از حدود 4 هزار و 320 بیمار مبتلا به آلزایمر را مورد آنالیز قرار داد تا در خصوص شیوع بی علاقگی در طول زمان اطلاعاتی را به دست بیاورند.

لازم به ذکر است؛ 62 درصد شرکت نمایندگان زن و 38 درصد دیگر مرد با میانگین سنی 60 سال بودند. در آغاز این مطالعه محققان اعلام کردند که 45 درصد آنها دچار بی علاقگی هستند که از 38 درصد آنها مرد و و 62 درصد آن زنان هستند.

طبق این گزارش، این یافته ها در خصوص ارتباط میان بی علاقگی در افراد مبتلا به آلزایمر اوایل ماه جاری در کنفرانس بین المللی آلزایمر در لس آنجلس مطرح شد.

محققان می گویند، کسانی که در مراحل نخست بیماری آلزایمر هستند، ممکن است از فعالیت هایی که آنها را شاد می نمایند دوری نمایند. این افراد محیط اطراف خود را به چیزهایی که با آن راحت هستند محدود می نمایند.

باید بدانید که تنها علائم آلزایمر فراموشی نیست و ممکن است که بی تفاوتی و بی علاقگی نسبت به محیط نیز خبر از پیشرفت این بیماری بدهد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "هشدار؛ بی علاقگی از دیگر نشانه های آلزایمر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار؛ بی علاقگی از دیگر نشانه های آلزایمر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید