نوای صلح و عشق در رودکی طنین انداز شد

به گزارش وبلاگ چین لحظه آخری، گروه کر اردیبهشت در حالی در چهارمین شب از جشنواره موسیقی فجر 98 به روی صحنه رفت که امید داشت بتواند به واسطه موسیقی، نویدبخش صلح و عشق باشد و انرژی های منفی را به مثبت تبدیل کند.

نوای صلح و عشق در رودکی طنین انداز شد

به گزارش وبلاگ چین لحظه آخری، گروه کر اردیبهشت به رهبری حمید عسگری شامگاه یکشنبه (27 بهمن ماه) به روی صحنه تالار رودکی رفت. در این اجرا شاهین فرهت (دبیر جشنواره) و سفیر ارمنستان در ایران حضور داشتند.

حمید عسگری در ابتدای اجرای امشب در سخنانی اظهار کرد: مفتخریم که در یک شب سرد زمستانی مهمان شما هستیم. موسیقی می تواند حال بد را به حال خوب تبدیل کند. اگر قانون بقای انرژی هنوز هم اعتبار داشته باشد، موسیقی می تواند با تبدیل انرژی منفی به مثبت در سرنوشت زندگی همه ما تاثیر داشته باشد و به واسطه آن به صلح و آرامش رسید. امشب هم به اتفاق شما از صلح و عشق و به امید فرداهای بهتر خواهیم خواند.

در این اجرا نیز همانند بعضی دیگر از اجراهای این دوره از جشنواره موسیقی فجر، قطعه ای به جانباختگان سانحه هواپیمای مسافربری اوکراین تقدیم شد. عسگری پیش از اجرای این قطعه شرح داد: این قطعه به مسافرانی که از آسمان راهی جاودانگی شدند تقدیم می گردد؛ به ویژه به یکی از عزیزانی که در این پرواز حضور داشت و از گروه کر شهر تهران بود.

او همچنین پیش از اجرای قطعه ما یکی هستیم با اشاره به بیت بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند که محتوای این قطعه را تشکیل داده بود، یادآور شد: 70 0 سال است که ما با این شعر زندگی می کنیم. همین موضوع نشان می دهد ما جنگ طلب نیستیم و صلح طلب هستیم.

همچنین در اجرای امشب یکی از قطعات به سفیر ارمنستان تقدیم شد.

به گزارش وبلاگ چین لحظه آخری، سی وپنجمین جشنواره موسیقی فجر از 24 بهمن ماه به صورت رسمی اجراهای خود را شروع نموده و تا 30 بهمن ادامه خواهد داشت. اختتامیه این جشنواره نیز یکم اسفند ماه برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نوای صلح و عشق در رودکی طنین انداز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوای صلح و عشق در رودکی طنین انداز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید