یخبندان شدید در اردبیل، راه 330 روستا در حال بازگشایی است

به دنبال اولین بارش برف زمستانی در شهرهای مختلف استان اردبیل یخبندان طی شب گذشته و امروز در شهرهای مختلف این استان رخ خواهد داد.

یخبندان شدید در اردبیل، راه 330 روستا در حال بازگشایی است

به گزارش خبرنگاران، براساس اعلام هواشناسی استان اردبیل با خروج سامانه بارشی از عصر روز شنبه و قطع بارندگی های زمستانی بیشترین بارش برف در خلخال با 32 سانتیمتر و نیر و سرعین با 28 سانتیمتر گزارش شده است، به طوری که در اکثر شهرهای جنوبی و مرکزی این استان زمین سفیدپوش شد و بعد از ماه ها انتظار اردبیلی ها حال و هوای برفی زمستان را به نظاره نشستند.

اما به دنبال بارش برف براساس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اردبیل طی شب گذشته وامروز یکشنبه یخبندان و افت دما تا 12 درجه منهای صفر رخ خواهد داد که با تداوم این وضعیت سرد زمستانی تا عصر دوشنبه و از عصر روز سه شنبه تا آخر هفته سامانه بارشی فعالیتی را نخواهد داشت و جوی آرام در مناطق مختلف استان حاکم خواهد شد.

اما براساس اعلام مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل در حال حاضر تمامی محورهای مواصلاتی اصلی و فرعی این استان باز بوده و رفت و آمد در آنها جریان دارد.

علی رحمتی اظهار کرد: همکاران ما در راهدارخانه ها طی یک روز گذشته به سرعت عملیات برفروبی را انجام دادند و حتی یک دقیقه نیز مسدودی و توقف در جاده های اصلی استان اردبیل را شاهد نبودیم.

وی اظهار داشت: براساس زمان بندی و برنامه ریزی های صورت گرفته بازگشایی 330 راه روستایی در اولویت این اداره کل قرار گرفته به طوری که تا این لحظه راه بیش از 200 روستا بازگشایی شده و تا آخر وقت امروز راه 130 روستای باقی مانده نیز بازگشایی خواهد شد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل اضافه نمود: ما با استفاده از تمام تجهیزات و ماشین آلات سنگین خود در طول مسیرها و گردنه های صعب العبور حضور داریم و سعی مان بر این است تا با کمترین تاخیر و تعلل عملیات برفروبی را به سرعت انجام دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "یخبندان شدید در اردبیل، راه 330 روستا در حال بازگشایی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یخبندان شدید در اردبیل، راه 330 روستا در حال بازگشایی است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید