کره شمالی یک پایگاه موشکی مخفی با قابلیت انجام حمله اتمی دارد ، این پایگاه می تواند کره جنوبی، ژاپن و منطقه آمریکایی گوام را هدف قرار دهد

به گزارش وبلاگ چین لحظه آخری، یک مرکز تحقیقاتی آمریکایی بامداد سه شنبه همزمان با اعلام دیدار احتمالی مجدد رهبر کره شمالی و رئیس جمهوری آمریکا در ماه فوریه، مدعی شد که کره شمالی دارای یک پایگاه مخفی موشکی است که توانایی انجام حملات اتمی دارد.

کره شمالی یک پایگاه موشکی مخفی با قابلیت انجام حمله اتمی دارد ، این پایگاه می تواند کره جنوبی، ژاپن و منطقه آمریکایی گوام را هدف قرار دهد

به گزارش خبرگزاری رویترز، مرکز مطالعات راهبردی و بین المللی گزارشی منتشر کرده، حاکی از آن است، پایگاه موشکی سینو ری و نودونگ که در این سایت مستقر است با راهبرد هسته ای نظامی فرضی کره شمالی مطابقت دارد اما با این حال دارای قابلیت انجام حمله نخست اتمی است.

براساس این گزارش، مجتمع سینو ری که در فاصله 212 کیلومتری واقع در شمال منطقه خلع سلاح است، یک پایگاه به مساحت 18 کیلومتر مربع است و نقش مهمی در توسعه موشک های بالستیکی دارد که نه تنها می تواند به کره جنوبی و ژاپن برسد بلکه می تواند منطقه آمریکایی گوام واقع در غرب اقیانوس آرام را هدف قرار دهد.

این پایگاه همچنین شامل یک یگان نظامی مجهز به موشک های بالستیک میان بُرد نودنوگ 1 است.

این گزارش می افزاید: تصاویر ماهواره ای که در تاریخ 27 دسامبر 2018 گرفته شده، یک ورودی پنهان در زیر زمین، مقر فرماندهی و تاسیساتی را نشان می دهد.

این گزارش درحالی منتشر می شود که کیم یونگ چول کننده ارشد کره شمالی و مشاور رهبر این کشور، هفته گذشته در واشنگتن با دونالد ترامپ رئیس جمهوری و مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور دیدار کرد.

به دنبال این سفر، ایالات متحده اعلام نمود دومین اجلاس سران ترامپ و رهبر کره شمالی، در اواخر ماه فوریه برگزار می شود اما تاریخ دقیق این نشست در جلسات کاری دو طرف در سوئد تعیین می شود.

ویتنام برای میزبانی این نشست اعلام آمادگی کرده است ظاهرا ترامپ علاقه مند به دیدار با کیم در شهر دا نانگ است اما کیم، هانوی پایتخت این کشور را ترجیح می دهد.

کانگ و پمپئو در این تماس، سفر مقام رسمی کره شمالی به ایالات متحده را پیروز ارزیابی کردند و موافقت نمودند دو طرف برای برگزاری نشست دوم پیونگ یانگ - واشنگتن همکاری کنند تا این امر منجر به اجرای توافقنامه قبلی دو کشور در سنگاپور شود.

نخستین دیدار ترامپ و اون در ماه ژوئن سال 2018 (خرداد امسال) در سنگاپور انجام شد که در آن بر خلع سلاح هسته ای از شبه جزیره کره تاکید داشت.

منبع: انتخاب

به "کره شمالی یک پایگاه موشکی مخفی با قابلیت انجام حمله اتمی دارد ، این پایگاه می تواند کره جنوبی، ژاپن و منطقه آمریکایی گوام را هدف قرار دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی یک پایگاه موشکی مخفی با قابلیت انجام حمله اتمی دارد ، این پایگاه می تواند کره جنوبی، ژاپن و منطقه آمریکایی گوام را هدف قرار دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید