چرا ایران مانع از ورود یکی از بازرسان آژانس به نطنز شد

به گزارش وبلاگ چین لحظه آخری، سازمان انرژی اتمی ایران درباره ممانعت از ورود یکی از بازرسان آژانس به نطنز در هفته گذشته خاطرنشان کرد که در بدو ورود این فرد تجهیزات کنترلی علامت هشدار را نشان داده و به همین خاطر از ورودش جلوگیری و موضوع به آژانس اطلاع داده شده است.

چرا ایران مانع از ورود یکی از بازرسان آژانس به نطنز شد

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی وبلاگ چین لحظه آخری، در پی انتشار خبری مبنی بر ممانعت از ورود یکی از بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی به مجتمع غنی سازی نطنز، اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی با تأیید این مطلب، به تشریح جزییات در این زمینه پرداخت و اظهار داشت: ایران هفته گذشته از ورود یکی از بازرسان آژانس به سایت غنی سازی نطنز جلوگیری نموده است.

این اداره کل علت این اقدام ایران را نگرانی از احتمال همراه داشتن مواد مشکوک عنوان نموده و با بیان اینکه به طور معمول همه بازرسان و وسائل همراه آنان در بدو ورود به هر یک از سایت های هسته ای مورد تفتیش و کنترل قرار می گیرند، خاطرنشان نموده است: ظاهرا هنگام ورود این خانم بازرس، تجهیزات کنترلی علامت هشدار را نشان داده است و به همین دلیل ضمن کنترل وسایل همراه بازرس از ورود او به سایت جلوگیری و مراتب نیز به آژانس بین المللی انرژی اتمی منعکس شده و از طرف ایران به آژانس اعلام شده که پذیرش قبلی این بازرس لغو شده تلقی می گردد.

در این بیانیه آمده است: جمهوری اسلامی ایران همچنین خواهان همکاری آژانس برای ادامه تحقیقات در این خصوص شده است که آژانس نیز در پاسخی کتبی این موضوع را پذیرفته و در نتیجه لغو پذیرش بازرس، فرد مزبور با ناتمام گذاشتن ماموریت خود، ایران را به مقصد وین ترک نموده است.

براساس این گزارش، تحقیقات در این خصوص ادامه داشته و قرار است فردا (پنجشنبه) سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در آژانس گزارش کاملی در این زمینه به اعضای شورای حکام آژانس ارائه کند.

به گزارش فارس، بعضی رسانه ها خبر داده بودند که ایران مانع از ورود یکی از بازرسان آژانس به سایت غنی سازی نطنز در هفته گذشته شده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "چرا ایران مانع از ورود یکی از بازرسان آژانس به نطنز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا ایران مانع از ورود یکی از بازرسان آژانس به نطنز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید