همکاری های ایران و برزیل در علوم شناختی شتاب گرفت

به گزارش وبلاگ چین لحظه آخری، پژوهشگران ایران و برزیل در حوزه های هوش مصنوعی، بررسی کارکردهای شناختی و علوم اعصاب همکاری های مشترک دارند.

همکاری های ایران و برزیل در علوم شناختی شتاب گرفت

به گزارش وبلاگ چین لحظه آخری، میز همکاری مشترک ایران و برزیل عنوان طرحی میان ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد تحقیقاتی سائوپائولوی برزیل است تا دو طرف دامنه فعالیت های متقابل را تقویت کنند. در این طرح تقویت همکاری ها بین تیم های تحقیقاتی ایران و برزیل در مرزهای دانش، فناوری و نیز توسعه خدمات و ابزارهای شناختی دنبال می شود.

هوش مصنوعی طرح مشترکی در این راستا است که پژوهشگران دانشگاه تهران و دانشگاه سائوپائولوی برزیل در حال انجام آن هستند تا بر روی روش های پردازش و تحلیل داده های ناشی از سیگنال های حیاتی برای پیش بینی هوش انسان با استفاده از تصاویر مغزی تحقیق کنند.

محققان با انجام این طرح پژوهشی امیدوارند با توسعه روش های نوین تحلیل داده ها بتوانند ارتباط معناداری بین هوش انسان و اطلاعات موجود در تصاویر MRI بدست آورد و سپس هوش انسان را از این تصاویر پیش بینی کنند.

در دانشگاه شهید بهشتی نیز محققان ایرانی و برزیلی در حوزه علوم اعصاب در حال پژوهش هستند تا با بررسی نقش سلول های مغز در اعتیاد به الکل راهکاری برای کمک از بازگشت به اعتیاد ارائه دهند.

بر اساس اعلام معاونت علمی، تا کنون در راستای تحقق میز همکاری های ایران و برزیل، 7 فراخوان منتشر شده است تا توسعه همکاری های ایران و برزیل در حوزه علوم شناختی را ببینیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "همکاری های ایران و برزیل در علوم شناختی شتاب گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری های ایران و برزیل در علوم شناختی شتاب گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید