مهدی خدابخشی باز هم طلایی شد

به گزارش وبلاگ چین لحظه آخری، خبرنگاران: مهدی خدابخشی تکواندوکار البرزی تیم ملی و دارنده مدال طلای بازی های آسیایی اینچئون بار دیگر پیروز شد در سومین دوره مسابقات گرندپریکس 2014 منچستر انگلیس به مقام قهرمانی دست یابد.

مهدی خدابخشی باز هم طلایی شد

به گزارش وبلاگ چین لحظه آخری از کرج، به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان البرز، در سومین دوره مسابقات گرندپریکس 2014 منچستر انگلیس که در کلاسG4 برگزار می شود، 237 تکواندوکار رنکینگ دار المپیکی از 59 کشور، مبارزات خود را در 4 وزن المپیکی پیگیری می کنند.

در دومین روز این رقابت ها فینال وزن 80- کیلوگرم برگزار گشت و مهدی خدابخشی دارنده مدال طلای رقابت های آسیایی اینچئون رودرروی ارون کوک از آلمان (نفر اول رنکینگ المپیک، قهرمان 3 دوره اروپا و دارنده مدال طلای مسابقات گرندپریکس چین) قرار گرفت.

در سرانجام 3 راند مبارزه جذاب و دیدنی این 2 تکواندوکار، هوگوپوش شایسته کشورمان با نتیجه 13 بر 11 برنده از شیاپ چانگ خارج شد و مدال طلای این وزن را به گردن آویخت.

مهدی خدابخشی در حالی توانست راهی فینال این رقابت ها شود و مدال طلای این وزن را به نام خود ثبت کند که ابتدا اوساما از تونس (قهرمان آفریقا) را با نتیجه 5 بر 4 شکست داد، در دومین دیدار به مصاف ماکسیم رافالوویچ از ازبکستان رفت و همانند فینال بازی های آسیایی اینچئون 2014 بار دیگر این تکواندوکار را با نتیجه 5 بر 3 از پیش رو برداشت، در سومین مبارزه خود رو در روی ارمن یرمنیان از ارمنستان (قهرمان اروپا) قرار گرفت و با نتیجه 3 بر صفر به فزونی رسید و در مرحله نیمه نهایی برابر مسعود حجی زواره (قهرمان آسیا و بازی های آسیایی اینچئون) با نتیحه 9 بر 5 برنده شد.

در این وزن 28 تکواندوکار حضور داشتند.

گفتنی است مهدی خدابخشی در دومین دوره مسابقات گرندپریکس که به میزبانی قزاقستان پیگیری شد نیز بر سکوی قهرمانی ایستاده بود.

در ادامه دومین روز از مسابقات گرندپریکس منچستر هادی مستعان دیگر کننده البرز در وزن 58- کیلوگرم با قبول شکست برابر تکواندوکار چین از گردونه رقابت ها حذف شد.

منبع: تسنیم

به "مهدی خدابخشی باز هم طلایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدی خدابخشی باز هم طلایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید