علی رمضانی مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد؛ توسعه تخصص بازی سازی به وسیله مدارس در آینده به ترویج فرهنگ بومی منجر می گردد

به گزارش وبلاگ چین لحظه آخری، علی رمضانی، از اعضای شورای هماهنگی بازی های رایانه ای، فراوری بازی های ایرانی را یکی از مهم ترین شیوه های گسترش فرهنگ بومی کشور دانست.

علی رمضانی مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد؛ توسعه تخصص بازی سازی به وسیله مدارس در آینده به ترویج فرهنگ بومی منجر می گردد

به گزارش ؛ رمضانی با اشاره به نقش آموزش و پرورش در شورای هماهنگی بازی های رایانه ای گفت: تا کنون با مسئولین بنیاد ملی بازی های رایانه ای، مشاور وزیر ارشاد و معاون ایشان جلساتی داشتیم و همچنین جلسه کمیته مشترک که شامل همه نهادها و سازمان هایی می گردد که در این حوزه فعال هستند برگزار شده. برای ما مهم است در مناطق مختلف آموزش و پرورشی که درحدود 750 منطقه است و کانون ها که در هر شهرستان حدود یک تا دو کانون داریم، اساتید بتوانند حضور پیدا نمایند تا سرعت آموزش بازی سازی افزایش یابد. با توجه به نوپا بودن این حوزه احتیاجمندیم که به این کار سرعت داده گردد.

علی رمضانی در شرح همکاری وزارت آموزش و پرورش و بنیاد ملی بازی های رایانه ای گفت: اداره کل آموزش و پروش حوزه ای به نام کانون های فرهنگی تربیتی دارد. ما در حدود 1200 کانون فرهنگی تربیتی در کشور داریم که حدود 3 میلیون دانش آموز در برنامه های این کانون ها شرکت می نمایند. با توجه به اهمیت بازی های رایانه ای هم از نظر فرهنگی و هم از نظر اقتصادی تصمیم گرفته شد با همکاری بنیاد ملی بازی های رایانه ای در سراسر کشور به منظور ارتقای سواد بازی های رایانه ایِ دانش اموزان، کارگروهی تشکیل گردد. با توجه به وجود 25 انجمن در کانون ها که در حوزه های مختلف آموزشی فعالیت می نمایند، یک انجمن برای بازی سازی در نظر گرفته شد. سیاست در آموزش و پروش این است که هر دانش اموز بتواند یک مهارت کسب کند تا با کسب این مهارت بتواند امرار معاش کند و به اقتصاد خانواده یاری کند. قرار بر این شده است که بنیاد اساتید را در اختیار کانون ها قرار بدهد و ما بتوانیم دانش آموزان علاقه مند در این حوزه را در انجمن ها آموزش بدهیم تا دانش آموزان به دانش های جدیدی در حوزه بازی های رایانه ای و بازی سازی دست پیدا نمایند. به این ترتیب دانش آموزان علاقه مند به حوزه بازی سازی می توانند به این حوزه ورود پیدا نمایند تا این مسیر ادامه یابد.

رمضانی با اشاره به نقش بازی ها در فرهنگ سازی تاکید نمود: برای جلوگیری از آسیب های فرهنگی مصر هستیم روند آموزش بازی سازی و ترویج سواد بازی در مدارس کشور تسریع گردد تا بازی های داخلی بتوانند دانش آموزان را با فرهنگ، تاریخ و دین ایران آشنا نمایند و از این ظرفیت برای رشد جامعه استفاده گردد.

مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به دغدغه های اولیا و مربیان و سیاست های راهبردی این وزارت خانه در زمینه تعلیم و تربیت دانش آموزان اضافه نمود: آموزش و پروش در حوزه تعلیم و تربیت فعال است. خانواده ها، اولیا و مربیان و مدیران مدارس در زمینه تاثیرات فرهنگی بازی های رایانه ای دغدغه های بسیاری دارند. با توجه به این دغدغه ها و همچنین تاکید وزیر در خصوص بحث اوقات فراغت و مسایل فوق برنامه، ما در این حوزه ورود کردیم. حال این یک فرصت استثنایی است که اساتید به دانش آموزان علاقه مند یاری نمایند تا به دانش هایی که احتیاج دارند دست یابند. آموزش و پرورش در این حوزه موضوع را با دقت و طمانینه تعقیب می نماید. البته ابتدا احتیاجمندیم مسائل در ابعاد کوچک انجام بگیرد و سپس در سطح کشور هم این پروژه ها را پیگری کنیم.

علی رمضانی با نامتوازن دانستن امکانات زیرساختی آموزشی سطح کشور در حوزه بازی های رایانه ای و لزوم سرمایه گذاری بیشتر در این بخش اظهار کرد: فعلا به دنبال ایجاد زیرساخت های لازم در این حوزه هستیم تا تمام مناطق امکانات و دانش لازم در حوزه بازی های رایانه ای را در اختیار داشته باشند. ابتدا باید بتوانیم به مناطق کمتر توسعه یافته یاری کنیم و سپس با یک هماهنگی در کل کشور برنامه های کشوری را پیش ببریم.

مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش از برنامه های آتی این وزارتخانه در قالب همکاری های بیشتر با بنیاد ملی بازی های رایانه ای نیز اطلاع داد و اضافه نمود: در حال برنامه ریزی هستیم که در آینده بتوانیم با همکاری بنیاد ملی بازی های رایانه ای در آموزش پرورش جشنواره کشوری بازی های رایانه ای دانش آموزان را برگزار کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "علی رمضانی مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد؛ توسعه تخصص بازی سازی به وسیله مدارس در آینده به ترویج فرهنگ بومی منجر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی رمضانی مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد؛ توسعه تخصص بازی سازی به وسیله مدارس در آینده به ترویج فرهنگ بومی منجر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید