صحبت های زن داعشی از دخترانی که قربانی البغدادی و اطرافیانش شدند

به گزارش وبلاگ چین لحظه آخری، ناگفته های زنی تونسی را می خوانید که مدتی قبل به عضویت داعش درآمده بود، اما به دلیل نافرمانی توسط تروریست ها اسیر شد.

صحبت های زن داعشی از دخترانی که قربانی البغدادی و اطرافیانش شدند

به گزارش گروه رسانه های وبلاگ چین لحظه آخری، بعد از اینکه مشخص شد نام رمز عملیات به هلاکت رساندن ابوبکر البغدادی کایلا مولر یعنی همان برده جنسی رهبر داعش بوده، بسیاری از رسانه ها مجددا به بررسی زندگی او پرداختند. کایلا مولر فعال حقوق بشر آمریکایی بود که در آگوست سال 2013 در شهر حلب سوریه و پس از خروج از بیمارستان تحت نظارت پزشکان بدون مرز به گروگان داعش در آمد. او مدت ها به عنوان برده جنسی در اختیار ابوبکر البغدادی قرار گرفته بود. گفته می گردد مولر در جریان حملات علیه داعش کشته شد .

ادعای شکنجه و تجاوز بغدادی به کایلا در حالی مطرح شد که خانواده مولر در بهار سال گذشته میلادی نامه ای از دخترشان منتشر کردند. کایلا در آن نامه نوشته بود: می خواهم بدانید من در شرایط امنی هستم. کاملا سالم هستم .من با کمال احترام و مهربانی درمان شدم .

با این حال، مادر کایلا گفته او بر اساس نامه دخترش بر این گمان بوده که او سالم و در مکانی امن نگهداری می شده است تا اینکه در ماه ژوئن و در دیدار با مقامات FBI به او اطلاع داده شده دخترش پیش از مرگ مورد شکنجه قرار گرفته و به او به عنوان برده جنسی تجاوز شده است .

مطرح شدن مجدد نام مولر ما را به یاد این می اندازد که زنان بسیاری در طول این چند سال قربانی داعش شده اند. به جز زنان ایزدی، مسلمان و مسیحی خاورمیانه، برخی اروپایی ها و آمریکایی ها هم بودند که اسیر دست داعش شدند .

در این میان، اما نام یکی از این دختران بیش از سایرین مطرح شد. سامیرا کسینویچ کسی است که داستان تراژیک اسارت و مرگش بسیاری را دچار شوک و غم کرد .

داستان عجیب دختر اتریشی؛ تجاوز و مرگ با چکش

مدتی قبل بود که یک زن تونسی که قبلا به عضویت داعش درآمده بود، اما به دلیل نافرمانی در بازداشت این گروه تروریستی به سر می برد حقایق جدیدی از سرنوشت 2 دختر اتریشی فاش کرد که برای ملحق شدن به داعش راهی سوریه شده بودند .

این زن تونسی فاش کرد: سامیرا کسینویچ، 17 ، و سابینا سلیمویچ، 15 ساله، از اتریش راهی رقه در سوریه شدند تا در کنار مردان داعشی مبارزه کنند؛ اما خیلی زود دریافتند نقشی غیر از برده جنسی شدن به آن ها واگذار نمی گردد .

هر 2 دختر اتریشی در یک خانه نگهداری می شدند و به دلیل سن کم و ظاهر اروپایی شان، هدایای ویژه برای اعضای برجسته داعش محسوب می شدند. آن ها برده جنسی بودند و در طول روز بار ها از سوی مردان مختلفی مورد آزار و اذیت قرار می گرفتند .

طبق گفته این زن تونسی وقتی سامیرا تصمیم گرفت برای سرانجام دادن به این زندگی دردناک از رقه فرار کرده و به وین بازگردد، بوسیله تروریست ها دستگیر شد و پیش از مرگ بار ها مورد تجاوز قرار گرفت. طبق گزارش ایندیپندنت، سامیرا سرانجام توسط سربازان داعش با ضربات چکش به سر و به طرز وحشیانه ای کشته شد .

فرار به سمت جهنم

این دو دختر اصالتی بوسنیایی داشتند و زمانی که در وین زندگی می کردند، از طریق اینترنت با داعش آشنا شده و با هم به سوریه فرار کردند. پدر ومادر یکی از این دو دختر زمانی که صبح از خواب بلند شدند یادداشتی پیدا کردند که روی آن نوشته شده بود: دنبال ما نگردید. ما به خدا خدمت خواهیم کرد و برای او می میریم .

چند وقت بعد این دو دختر عکس خود را در شبکه های اجتماعی با پوشش کامل و برقع منتشر کرده و اعلام کردند که آماده خدمت به داعش هستند .

مدتی بعد اما برخی دوستان سامیرا اعلام کردند که او از طریق شبکه های اجتماعی با آنها تماس گرفته و گفته قصد دارد باز گردد. آنها گفتند که سامیرا وضعیت نامساعدی دارد و اگر به داد او نرسند به زودی از دست می رود .

چند ماه بعد نیروهای سازمان ملل جنازه یکی از این دو دختر را پیدا کردند، اما جسد دختر دیگر(سامیرا) پیدا نشد. جستجوها مدتی ادامه داشت تا اینکه سرانجام سر و کله دختر تونسی پیدا شد و او از رازهای مخوف داعش و بلاهایی که بر سر دختر اتریشی آمده بود، پرده برداشت .

ایندیپندنت در گزارشی که همان زمان نوشت از شخصی بوسنیایی الاصل که در اتریش زندگی می کرد نام برد که احتمالا دختران جوان را از اتریش به سوریه و مقر داعش می فرستاده است. این فرد که ابو تجدا نام داشت اتهامات وارده به خود را رد کرد با این حال، مدتی توسط پلیس اتریش تحت نظر بود .

مصاحبه عجیب دختر اتریشی؛ رضایت یا ترس؟

نکته جالب این است که این دو دختر اتریشی هم مانند مولر ابتدا از وضعشان در بین داعشی ها رضایت داشتند و بعدها شروع به گلایه و شکایت و سپس فرار کردند .

پرسش و پاسخ های زیر بخشی از مصاحبه ای است که یک خبرنگار، زمانی که یکی از این دو دختر اتریشی(سابینا) در بین داعشی ها حضور داشته و به عقد یک جوان داعشی درآمده با او داشته است :

خبرنگار: در سوریه شما در یک خانه زندگی می کنید یا در آپارتمان؟

دختر جوان:آپارتمان. دو ماه اول ورودم به سوریه، به همراه دوستم سَمر و شوهرهایمان در یک خانه زندگی میکردیم. بعد از آن هرکدام مان یک آپارتمان پیدا کردیم. آپارتمانی که ما الان در آن زندگی می کنیم سه اتاق دارد .

خبرنگار: وقتی صبح بیدار می شوید اولین کاری که انجام می دهید چیست؟

دختر جوان: صبحانه می خورم. صبحانه من شبیه همان چیزی است که در اتریش می خوردم. البته اغلب اوقات غذای ما حلال است. اینجا با موادغذایی جدید زیادی آشنا شده ام اما اسم دقیق آنها را نمیدانم. اینجا البته مواد غذایی همچون کچاپ، نوتال و کورنفلکس هم پیدا میگردد .

خبرنگار: شوهرتان حقوق بگیر است؟

دختر جوان: بله، او سرباز است و از این راه حقوق می گیرد .

خبرنگار: بزرگترین تفاوتی که بین زندگی شما در اتریش و زندگیتان در سوریه وجود دارد، چیست؟

دختر جوان: اینجا من آزاد هستم. میتوانم آزادانه اعمال مذهبیام را انجام دهم. در وین اما چنین آزادی نداشتم .

لحن و کلام این دختر هنگام پاسخ به پرسشهای خبرنگار حاکی از این است که او از اوضاع خود رضایت دارد. در مورد این امر دو حدس می توان زد. اول اینکه داعشی ها این دختران را (چه دختران اتریشی و چه مولر) تهدید کرده اند که سکوت پیشه کنند و از نارضایتی خود چیزی نگویند .

احتمال دیگر این است که داعشی ها در ابتدا با این دختران خوب برخورد کرده و پس از جلب اعتماد و حمایت آنها، اعمال شنیع خود را روی آنها اجرا می کردند. هر کدام از این تحلیل ها درست باشد فرقی در اصل قضیه نمی کند. سرانجام همه این دختران تلخ بوده است .

منبع: خبر فوری

،

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "صحبت های زن داعشی از دخترانی که قربانی البغدادی و اطرافیانش شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صحبت های زن داعشی از دخترانی که قربانی البغدادی و اطرافیانش شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید