شهرداری به منطقه ویژه مالی شیراز خدمات نمی دهد

به گزارش وبلاگ چین لحظه آخری، خبرنگاران/فارس مدیرعامل منطقه ویژه مالی شیراز عنوان نمود: در حالی که شهرداری سهم مناسبی از مالیات بر ارزش افزوده پرداختی فعالان مالی مستقر در منطقه ویژه مالی دارد اما متاسفانه هیچ خدماتی به این منطقه ارائه نمی کند.

شهرداری به منطقه ویژه مالی شیراز خدمات نمی دهد

نادر طیبی شامگاه سه شنبه 14 آبان در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی فارس که با حضور وزیر امور مالی و دارایی برگزار گردید، یکی از مسائل فعالان مستقر در منطقه ویژه مالی شیراز را ثبت سفارش بدون احتیاج به ترخیص کالا، نحوه محاسبه مالیات بر ارزش افزوده، مطالبه مالیات چند سال گذشته از فعالان مالی، و عدم واگذاری واردات کالا و برطرف تعهد ذکر کرد.

دبیر اتاق تعاون فارس نیز از دیگر سخنرانان این جلسه بود و با تاکید بر اینکه حال بخش تعاون بد است، گفت: در تدوین برنامه های مالی سهم 25 برای بخش تعاون دیده شده اما در عمل مشاهده می گردد که بعضی اتفاقها حالت بازدارنده در جهت پیشرفت حوزه تعاون دارد.

مجتبی محلاتی ادامه داد: در حالی که معافیت های مالیاتی برای بخش تعاون دیده شده اما نه تنها مالیات از تعاونی ها اخذ می گردد بلکه مالیات پرداختی تعاونیها گاه چندین و چندبرابر فعالان صنفی همگن است.

او عنوان نمود: به عنوان مثال یک شرکت تعاونی و یک فروشگاه صنفی با فعالیت مشابه و حتی همتراز و یکسان در یک خیابان، مالیات متفاوتی می پردازند و مالیات آن فروشگاه 196 میلیون تومان است اما شرکت تعاونی به لحاظ الزام در ارائه همه اسناد و مدارک، 2 میلیارد و 700 میلیون تومان مالیات می دهد و عملا خونی در رگهایش برای ادامه فعالیت باقی نمی ماند.

همچنین محمدصادق حمیدیان، رئیس انجمن مدیران صنایع فارس نیز خواهان ساماندهی به سامانه های طراحی شده در حوزه اقتصاد شد و گفت: در حالی که کشور امارات تنها یک سامانه دارد و تمام اطلاعات در همان سامانه متمرکز است اما در ایران 29 سامانه مختلف طراحی شده و یک فعال مالی برای انجام فعالیتش مجبور است اطلاعات خود را در چندین و چند سامانه وارد کند که عملا به یکی از موانع کسب کار تبدیل شده است.

رئیس خانه صنعت معدن و تجارت فارس نیز در این جلسه خواهان پالایش و اصلاح قوانین موجود شد و گفت: پیشنهاد می دهم که نمایندگان مجلس به مدت یک سال قانون گذاری را متوقف و به اصلاح و یا حذف انبوه قوانین موجود که دست و پاگیر، غیر کارا و فرسوده هستد را ساماندهی نمایند.

سهراب شرفی تاکید نمود: اگر توفیقی در ایجاد اشتعال تاکنون داشته ایم به واسطه حمایت های درون استانی بوده و نه تنها کاری از قوانین بر نیامده بلکه گاهی هم موانع ایجاد شده است.

او یادآور شد: عربستان هم در قانون گذاری از فنلاند عبور کرد اما ما نه تنها قوانین زائد را حذف ننموده ایم که به قانون تجارت صدها ماده و تبصره هم اضافه نموده ایم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شهرداری به منطقه ویژه مالی شیراز خدمات نمی دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرداری به منطقه ویژه مالی شیراز خدمات نمی دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید