بهترین افتتاحیه تاریخ سینما در اکتبر ، رکوردشکنی جوکر در هفته اول اکران

فیلم سینمایی جوکر به کارگردانی تاد فیلیپس در نخستین هفته اکران در آمریکای شمالی 94 میلیون دلار فروخت و رکورد بهترین افتتاحیه تاریخ سینما را در ماه اکتبر شکست.

بهترین افتتاحیه تاریخ سینما در اکتبر ، رکوردشکنی جوکر در هفته اول اکران

به گزارش خبرنگاران به نقل از تایم، جوکر اواخر تابستان جایزه شیر طلایی بهترین فیلم را از جشنواره ونیز برده بود و منتقدان و کارشناسان واکین فینیکس را برای بازی در آن جدی ترین گزینه بردن اسکار بهترین بازیگر مرد می دانند. رکورد پیشین بهترین افتتاحیه ماه اکتبر با 80 میلیون دلار در دست فیلم ابرقهرمانی ونوم و مربوط به پاییز سال گذشته بود.

برخی کارشناسان سینما برای سه روز اول اکران جوکر یک گیشه 50 میلیون دلاری پیش بینی کرده بودند اما وقتی فیلم فقط در روز اول 39 میلیون دلار فروخت، حدس ها تا 100 میلیون دلار بالا رفت. رقم 39 میلیون دلار بیشترین فروش بلیت برای یک فیلم در ماه اکتبر در روز اول اکران است. استودیو برادران وارنر گفت مجموع فروش جوکر در هفته اول اکران در جهان 234 میلیون دلار است؛ 140 میلیون دلار بازار بین المللی و 94 میلیون دلار بازار آمریکا.

پل دراگارابدیان، کارشناس ارشد گیشه در سایت کام سکور درباره فروش شگفت جوکر در هفته اول اکران گفت: از همان زمان انتشار نخستین تیزرهای تبلیغاتی، فیلم فیلیپس پربحث ترین پروژه سینمایی سال بود؛ یک اتفاق سینمایی که باید در سینما دیده شود و سرنوشت آن در گیشه با تحسین منتقدان کم و بیش تضمین شده بود. جوکر با بازی خارق العاده فینیکس و انبوه جنجال های حاشیه ای بار خود را بست.

پس از رونمایی در جشنواره ونیز، منتقدان درباره جوکر به دو دسته تقسیم شدند؛ برخی آن را ستودند و گروهی دیگر فضای تیره و انبوه کشتارهای فیلم را شایسته ستایش ندانستند. البته کارشناسان منتظر رقم فروش بلیت های جوکر در هفته دوم اکران هستند؛ آماری که بیش از هر چیز به واکنش هواداران و تماشاگران بستگی دارد. هر چند به نظر می رسد فیلم گام اول را در فصل جوایز سینمایی محکم برداشته است.

جوکر در 4374 سینما در آمریکا و کانادا روی پرده رفت و در هفته اول اکران 66 درصد تماشاگران در گروه سنی زیر 35 سال بودند. معمولا جوان ترها به فیلم های محبوب خود امتیاز بالا می دهند و همین امتیازها می تواند به فروش بهترین جوکر در هفته دوم کمک کند.

منبع: همشهری آنلاین

به "بهترین افتتاحیه تاریخ سینما در اکتبر ، رکوردشکنی جوکر در هفته اول اکران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین افتتاحیه تاریخ سینما در اکتبر ، رکوردشکنی جوکر در هفته اول اکران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید