بزرگداشت گراردو نیولی در شهر کتاب برگزار می شود

به گزارش وبلاگ چین لحظه آخری به نقل از روابط عمومی مرکز فرهنگی شهر کتاب، مراسم بزرگداشت گراردو نیولی روز سه شنبه 29 تیر در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می شود.

بزرگداشت گراردو نیولی در شهر کتاب برگزار می شود

نیولی، استاد برجسته تاریخ دین و زبان های باستانی ایران و از حامیان بزرگ ایران شناسی در سطح جهانی بود که در سال 2012 درگذشت. او طی سال ها پژوهش و آموزش، بستر رشد مطالعات ایرانی و همچنین لغت شناسی ایرانی را در ایتالیا فراهم کرد.

عرصه پژوهش های نیولی دین زرتشتی، مانویت، مفهوم ایران و رابطه دین و دولت در ایران باستان بود. نیولی دانشمندی ژرف نگر و نکته بین بود. از او تا سرانجام سال 2001، 8 کتاب و بیش از 200 مقاله به زبان های ایتالیایی، انگلیسی، آلمانی و فرانسوی در مجلات و مجموعه های خارجی منتشر شده است. از میان آثار پروفسور نیولی کتاب های ذیل به فارسی ترجمه و منتشر شده است: از زردشت تا مانی، زرتشت در تاریخ، زمان و زادگاه زرتشت، مقالاتی چند درباره اوستا، آرمان ایران.

نشست هفتگی شهر کتاب روز سه شنبه 29 تیر از ساعت 16:30 به بزرگداشت پروفسور گراردو نیولی و بررسی آثار او اختصاص دارد که با حضور کارلو چرتی، محمود جعفری دهقی، عسگر بهرامی در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می شود.

مرکز فرهنگی شهر کتاب به مناسبت این که ایتالیا در اردیبهشت سال 1396 میهمان ویژه سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران است، در سال آینده نشست های مختلفی را برای شناخت فرهنگ و تمدن ایتالیا و مناسبات فرهنگی ایران و ایتالیا در تهران، شیراز، رم، فلورانس و بولونیا برگزار می کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بزرگداشت گراردو نیولی در شهر کتاب برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگداشت گراردو نیولی در شهر کتاب برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید