اسپر: با کردها درباره جنگ با داعش توافق کردیم نه تشکیل کشور

به گزارش وبلاگ چین لحظه آخری، وزیر دفاع آمریکا گفت، ایالات متحده هرگز به کردهای سوریه تعهدی درباره تشکیل کشور کردهادر سوریه را نداده است.

اسپر: با کردها درباره جنگ با داعش توافق کردیم نه تشکیل کشور

به نوشته روزنامه گاردین، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا گفت: به هیچ وجه ما به نمودها چنین حرفی را نزدیم که به آنها برای ایجاد یک کشور کردی در سوریه یاری می کنیم یا از جانب آنها با ترکیه که متحد دیرینه ماست، می جنگیم.

وی ادامه داد: ما ملزم هستیم که با نمودهای سوریه برای مقابله با داعش در این کشور همکاری کنیم. ما به تعهدات خود عمل می کنیم و تعهدات و توافقات ما با نمودها این است که در کنار هم در سوریه با داعش مبارزه کنیم. اما هرگز و به هیچ وجه به آنها نگفته ایم که به آنها در تشکیل کشور کرد در سوریه یاری می کنیم.

شش نوامبر امسال میلادی، نیروهای دموکراتیک سوریه اظهار داشتند که همکاری با ائتلاف بین المللی در سوریه تحت امر آمریکا را از سر می گیرند.

در اکتبر آمریکا تصمیم گرفت تا نیروهایش را از شمال شرق سوریه خارج کند و پس از آن، ترکیه عملیات نظامی خود را علیه نیروهای کرد شروع کرد.

در انتها نوامبر، جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه اظهار داشت، ارتش آمریکا به حمایت از نیروهای دموکراتیک سوریه در حفظ ذخایر نفتی از دست داعش به این کشور ادامه می دهد.

وزیر دفاع آمریکا همچنین بعضی کشورهای اروپایی عضو ناتو را انگل توصیف و تاکید نمود که ناتو نمی تواند بیش از این هزینه های کشورهای انگل را تامین کند.

وی از اظهارات اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درباره افزایش هزینه های نظامی ناتو دفاع نموده و مدعی شد: بیشتر کشورهای دنیا آمریکا را بهترین شریک برای امنیت دنیای می دانند و این فقط به خاطر فزونی قدرت نظامی و تحهیزات ما نیست بلکه به خاطر ارزش هایی است که ما از آن دفاع می کنیم.

اسپر ادامه داد: ما سال های طولانی از شرکای اروپایی مان خواسته ایم که سهمشان را در هزینه های دفاعی ناتو افزایش دهند اما پاسخی دریافت نکردیم . به نظر من این خواسته زیادی نیست و همه کشورها باید در هزینه های دفاعی مشارکت نمایند و نمی گردد این میان یک سری کشورها انگل باشند و ما همه هزینه ها را متحمل شویم.،ایسنا

بیشتر بخوانید،مارک اسپر: آمریکا همیشه آماده مذاکره با کره شمالی است

منبع: ایران آنلاین

به "اسپر: با کردها درباره جنگ با داعش توافق کردیم نه تشکیل کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپر: با کردها درباره جنگ با داعش توافق کردیم نه تشکیل کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید