ابتکارات تازه هند برای مهار کرونا

به گزارش وبلاگ چین لحظه آخری، ایرنا نوشت: در حالی که سراسر هند برای مقابله با ویروس کرونا در قرنطینه بسر می برد، سازمان ها و مراکز مختلف این کشور با روش های ابتکاری اقدام به آموزش و آگهی بخشی مردم به منظور پیشگیری از شیوع این بیماری نموده اند.

ابتکارات تازه هند برای مهار کرونا

نارندرا مودی نخست وزیر هند حدود سه هفته پیش در این کشور قرنطینه سراسری اعلام نمود. این قرنطینه قرار است سه شنبه 14 آوریل (26 فروردین) لغو گردد اما مقامات هندی از احتمال تمدید آن سخن گفته اند.

یک موزه خودرو در ایالت تلانگانا در جنوب هند از یک خودرو سبز که به شکل ویروس کرونا ساخته شده است رونمایی نموده است. این خودرو قرار است در خیابان های شهر حیدرآباد حرکت نموده و به مردم در مورد این ویروس و همچنین روش های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی آموزش دهد.

سوداکار سازنده این خودرو گفت: این خودرو را به شکل ویروس کرونا با هدف آگاهی بخشی و همچنین ترغیب مردم به خانه ماندن طراحی نموده ام. هدف از ساخت این خودرو دادن پیغام روشن به مردم در مورد ماندن در خانه است.

وی اضافه کرد: این خودرو دارای شش چرخ، یک موتور 100 سی سی و بدنه ای از جنس فیبر است. اتمام این پروژه 10 روز زمان برده است.

وی میخواهد این خودرو را به پلیس حیدر آباد اهدا کند تا پلیس از این وسیله برای آگاهی بخشی مردم در مقابله با ویروس کرونا استفاده کند.

به همین دلیل یک شیرینی فروشی در شهر کلکته نیز شیرینی مشهور بنگالی را به شکل ویروس کرونا تهیه نموده است. دولت ایالت بنگال به شیرینی فروشی ها اجازه داده است تا در ایام قرنطینه سراسری، هر روز 4 ساعت فعالیت نمایند.

از سوی دیگر، نیروهای پلیس هند که در خیابان های شهرهای مختلف این کشور مشغول گشت زنی هستند، کلاه کاسکت هایی به شکل ویروس کرونا طراحی نموده اند. تعدادی دیگر از نیروی های پلیس، بر روی اسب های خود تصاویری از این ویروس نقاشی نموده اند.

بر اساس آمار وزارت بهداشت هند، 6 هزار و 412 نفر تا روز آدینه به ویروس کرونا مبتلا شده و 200 نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

ایالت ماهاراشترا با یک هزار و 364 مورد ابتلا به کرونا، دارای بیشترین آمار مبتلایان به این بیماری در هند است. پس از این ایالت، تامیل نادو با 834 مورد و دهلی با 720 نفر به ترتیب در صندلی های دوم و سوم از نظر ابتلا به کرونا قرار دارند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "ابتکارات تازه هند برای مهار کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتکارات تازه هند برای مهار کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید