آمار ورود گردشگران خارجی به ترکیه، ایرانی ها پنجم هستند

به گزارش وبلاگ چین لحظه آخری، هم اکنون پس از روسیه، آلمان، بریتانیا و بلغارستان، گردشگران ایرانی پنجمین گردشگران بزرگ ترکیه هستند.

آمار ورود گردشگران خارجی به ترکیه، ایرانی ها پنجم هستند

وزارت گردشگری ترکیه بیان کرد در 8 ماهه نخست امسال میلادی این کشور میزبان بیش از 31 میلیون گردشگر خارجی بوده است که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته حاکی از رشد 18 درصدی است.

به گزارش وبلاگ چین لحظه آخری به نقل از سی ان ان ترک، بر اساس اعلام وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه در 8 ماهه منتهی به انتها ماه اوت امسال میلادی ترکیه میزبان بیش از 31 میلیون گردشگر خارجی بوده است.

در این مدت شهر آنتالیا در ساحل مدیترانه ترکیه بیشترین میزان گردشگر خارجی را جذب نموده است. این شهر در 8 ماهه نخست امسال بیش از 10.3 میلیون گردشگر خارجی پذیرفته است که این میزان 33.3 درصد از کل گردشگران خارجی است که در 8 ماهه نخست امسال به ترکیه سفر نموده اند.

شهر استانبول دومین مقصد گردشگران خارجی ترکیه بوده است. این شهر نیز در این 8 ماه 9.98 میلیون گردشگر خارجی در مجموع 32.2 درصد کل گردشگران خارجی ترکیه را جذب نموده است.

استان ادیرنه در شمال غربی ترکیه (این استان با کشورهای یونان و بلغارستان هم مرز است)سومین مقصد بزرگ گردشگران خارجی ترکیه است. این استان نیز با جذب 2.99 میلیون گردشگر سومین مقصد بزرگ گردشگران خارجی در ترکیه بوده است.

همچنین بنا به آمار وزارت گردشگری ترکیه درآمد این کشور از گردشگران خارجی در طی این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته قریب به 15 درصد افزایش داشته است.

در طی 8 ماهه گذشته بیشترین میزان گردشگران خارجی از روسیه به ترکیه رفته اند. در طی این مدت بیش از 4 میلیون و 831 هزار گردشگر روس به ترکیه سفر نموده اند.

در ماه اوت گذشته 5 کشوری که بیشترین میزان گردشگر را به ترکیه فرستاده اند عبارتنداز:

1- روسیه با 1 میلیون و 78 هزار و 904 گردشگر

2- آلمان با 713 هزار و 527 گردشگر

3- بریتانیا با 421 هزار و 466 گردشگر

4- ایران

5- بلغارستان

لازم به ذکر است در آمار 8 ماهه نیز به ترتیب کشورهای روسیه، آلمان، بریتانیا، بلغارستان و ایران 5 کشور نخست در زمینه سفر به ترکیه هستند.

دولت ترکیه در یک برنامه میان مدت تا سال 2023، جذب 75 میلیون گردشگر با درآمد سالانه 65 میلیارد دلاری را هدف گرفته است.

منبع: عصر ایران

به "آمار ورود گردشگران خارجی به ترکیه، ایرانی ها پنجم هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار ورود گردشگران خارجی به ترکیه، ایرانی ها پنجم هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید